Jegyzet

A bolygó kapitánya

Olykor elképzelem, hogy a Bolygó kapitánya jön minket megmenteni.
Vicceltem. Dehogy képzelem, a Bolygó kapitánya már ránk se néz. Veszett ügy.

Nézzük, mivel küzdöttünk az előző évben:

*

Nézem a jövőképem. És nincs.

*

Gyere van nálam pénz.
Tuti?
Tuti, gyere.

*

Elkezdtem extraszűz oliva olajjal terápiázni magam.

*

Ez az egész egy olyan tudod. Mélyhullám.

*

Gyere és kóstold meg a házi készítésű jégkrémünket. Jégmentes is van.

*

Vegytisztítást kérek a lelkemre.

*

Nemátalakító műtét. Igen.

*

Gyere Sárám!
Anita vagyok.
Persze.

*

Paranoiás mély depresszió.

*

Minden reggel elmondom munka előtt, hogy ez csak pénz.

*

Adjon már kérem pár forintot!
Már mindenkinek én adjak? Öt embernek adtam eddig.

*

És most:

Mit kérsz?
Nincs limonádé. No társasjáték. No kártya.
Akkor egy Colát.
Simát?
Nem, göröngyöset.
Nem találtam a Fantát az itallapon.
Ott van.
Ja, mindegy. – Pepsit kellett volna kérni.
Szerintem az sincs.