KÜLSŐ – BUDAPEST, VÁROSHÁZ UTCA – ESTE
Két barátnő beszélget a kereszteződésben. Hideg szél fúj. Mindketten sapkában, kapucnival vacognak az utcatábla alatt.
IRÉN
Beszéltem Zsófival.
SÁRA
Melyik Zsófival?
IRÉN
Hogy-hogy melyikkel?
SÁRA
Három is van. A szomszéd designer Zsófi. A volt kolléganőm Zsófi. Meg a kasszás Zsófi.
IRÉN
Ő melyik? A kasszás.
SÁRA
Akivel a DM-ben szoktam beszélgetni.
Irén csendben. Másodpercekig.
SÁRA (CONT’D)
Akinek a kutyáját olyan furán hívják. Extor vagy mi.
Irén nagy szemekkel pislog. Meg se szólal.
SÁRA (CONT’D)
Akinek olasz a pasija.
IRÉN
Ja, az a Zsófi.
Mindketten egyetértőn bólogatnak. Sára kifújja az orrát. Irén a telefonját nézi. Visszarakja a zsebébe.
IRÉN (CONT’D)
A film, hogy tetszett?
SÁRA
Remek volt. Még remekebb lett volna, ha balról nem világít a szemembe a telefonjával egy unatkozó bájgúnár és jobbról nem susmorognak.
IRÉN
Ja, én a cukorkás zacskók csörgetésétől voltam ki.
SÁRA
Ja, olyan volt, mint gyerekkorunkban – a nénik a templomban a negroval csörögtek a pad alatt. A cukorkával palástolták, hogy ők már reggelire is misebort fogyasztottak.
IRÉN
Úristen annak milyen szörnyű szaga volt. A negro és a bor rettenetes vegyülete.
Elindulnak.
SÁRA
És mit beszéltél a Zsófival?
IRÉN
Melyikkel?



